Dołącz do Club 5àsec
i ciesz się tańszym praniem!

Historia marki

Dowiedz się kiedy powstała pierwsza pralnia 5àsec, skąd wzięła się „5” w naszej nazwie, oraz w ilu krajach działa obecnie 5àsec. Poznaj nas!

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, rynek konserwacji i czyszczenia tkanin zdominowany był przez małe, niezależne pralnie chemiczne. Placówki te kierowały swoje usługi tylko do najzamożniejszych. Ich cenniki były skomplikowane, a czas realizacji po prostu długi.

5àsec, czyli wokół klienta

5àsec otworzyło swoje pierwsze placówki w 1968 roku, stawiając w centrum zainteresowania samego klienta i inicjując tym samym prawdziwą pralniczą rewolucję.
Szeroka gama wyspecjalizowanych usług, przystępna relacja ceny do jakości i zwiększona dostępność placówek. To był rynkowy krok naprzód.
Przede wszystkim jednak zmienił się cennik. Uproszczony, ale wciąż precyzyjny taryfikator zawierał jedynie 5 różnych cen (stąd „piątka” w nazwie 5àsec), a pranie – jak na tamte czasy – wykonywano ekspresowo.

Pierzemy bez granic

W rezultacie, dzięki wprowadzeniu oferty dostosowanej do stale zmieniających się potrzeb klientów, 5àsec przeszła szybki rozwój zakończony sukcesem.
Ekspansja działającej dziś w ponad 30 krajach grupy 5àsec, rozpoczęła się we Francji. Następnie firma z powodzeniem weszła na międzynarodowe rynki.
W Polsce pierwszą pralnię 5àsec otwarto w 1999 roku w Katowicach. W chwili obecnej nasze pralnie spotkacie w ponad 120 nowoczesnych placówkach, zlokalizowanych głównie w centrach handlowych.
Po kilkunastu latach obecności na polskim rynku, marka 5àsec stała się niekwestionowanym liderem w branży usług pralniczych. Jesteśmy wyznaczającym trendy innowatorem z największym i najlepiej wyposażonym zapleczem technologicznym.

Sprawdź nas!

Harmonogram promocji z kartą 5asec

Już od 1 sierpnia startujemy z czteromiesięcznym harmonogramem promocji na pranie różnego rodzaju asortymentu! Czytaj dalej

5àsec w skrócie

5àsec jest światowym liderem na rynku pralniczym i największą w Polsce siecią profesjonalnych pralni.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowy zestaw usług prania odzieży, tekstyliów domowych, a nawet obuwia skórzanego. Usługi te dzielą się na podstawowe oraz specjalistyczne usługi premium.

Wśród tych ostatnich specjalne miejsce zajmuje technologia prania wodnego Aquasec, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwa plamy oraz uporczywe zapachy, a Twoim ulubionym rzeczom przywróci świeżość i miękkość.

5àsec to wiele korzyści:

  • najwyższa jakość obsługi klienta (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
  • pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
  • potwierdzony profesjonalizm wykonywanych usług (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
  • krótki termin ich realizacji
  • atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty Club 5àsec: 15% rabatu na wszystkie usługi przy każdej wizycie w pralni oraz dodatkowe dedykowane promocje i zniżki.