Dołącz do Club 5àsec
i ciesz się tańszym praniem!

Usługi podstawowe

Usługi podstawowe to najczęściej wybierane przez klientów sposoby walki z plamami i zabrudzeniami. Dowiedz się więcej o naszych usługach podstawowych.

Pranie wodne

W tej usłudze podstawowym środkiem piorącym jest woda. Dla wydajności procesu dbamy o: pożądane działanie mechaniczne, używanie delikatnych detergentów, odpowiednią temperaturę i czas każdego cyklu prania.

Pranie chemiczne

Jest to proces prania odzieży i tekstyliów, który jest rekomendowany do szerokiej gamy tkanin. Urządzenie do prania chemicznego jest podobne do pralki, z tym, że jest większe i pracuje w obiegu zamkniętym: stosowany do tego procesu rozpuszczalnik jest odzyskiwany, filtrowany i ponownie wykorzystywany w następnym cyklu czyszczenia. Pranie chemiczne pozostaje dziś najbardziej wydajną metodą usuwania tłustych plam i innych zwykłych zabrudzeń. Zabieg ten ułatwia również prasowanie. Usługa prania chemicznego w wybranych pralniach jest możliwa do wykonania w 2 godziny. O szczegóły zapytaj pracownika pralni.

* Aquasec

Jest to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla prania chemicznego. Pranie wodne, które jest bezpieczne dla najdelikatniejszych tkanin oraz przyjazne dla alergików. Podkreśla naturalną miękkość tkanin, likwiduje plamy i uporczywe zapachy, zachowuje intensywność kolorów. Usługa jest dostępna w wybranych pralniach.
*usługa dostępna w wybranych placówkach.

Prasowanie

Wykorzystywane wyłącznie w naszych pralniach techniki prasowania zostały opracowane przez 5àsec. Używamy specjalnych żelazek parowych, które ogrzewane są tylko i wyłącznie przepływającą pod określonym ciśnieniem para wodną. Wytwornice pary w naszych stołach do prasowania pracują pod wysokim ciśnieniem, przy którym możliwe jest prasowanie w temperaturze jedynie 130 °C. To idealne warunki do prasowania rzeczy delikatnych. Przy takiej metodzie, część ciepła jest również emitowana do otoczenia, dlatego też faktyczna temperatura prasowania jest jeszcze niższa.

Każdy ekspert 5àsec przechodzi kompleksowe szkolenie w zakresie prasowania. Dlatego zwracane Państwu ubrania i tekstylia domowe znajdują się zawsze w idealnej kondycji.

Magiel

Maglowanie to prasowanie mechaniczne w maksymalnie wysokiej temperaturze. Magiel jest skuteczniejszy od ręcznego prasowania żelazkiem, które jest pracochłonne i żmudne. Maglowanie pościeli wydłuża jej żywotność, ułatwia jej przechowywanie oraz podnosi walory estetyczne. Usługa magla dostępna jest w wybranych pralniach 5àsec.

Dywany

5àsec oferuje kompleksową usługę czyszczenia dywanów połączoną z zabezpieczeniem dywanu przed wilgocią czy roztoczami.

Poprawki krawieckie

Część z naszych placówek 5àsec oferuje usługę poprawek krawieckich. Klienci mogą skorzystać m.in. z usług takich jak: skracanie, dopasowanie, zwężanie, zmiany suwaków, przyszywanie guzików, a nawet poprawek krawieckich odzieży skórzanej.

Lista placówek 5àsec oferująca poprawki krawieckie:

 • 5àsec Warszawa, C.H. Galeria Mokotów
 • 5àsec Warszawa, C.H. Złote Tarasy
 • 5àsec Kraków, C.H. Galeria Kazimierz
 • 5àsec Wrocław, C.H. Ferio Gaj
 • 5àsec Konstancin Jeziorna
 • 5àsec Łódź, C.H. Manufaktura

Harmonogram promocji z kartą 5asec

Już od 1 sierpnia startujemy z czteromiesięcznym harmonogramem promocji na pranie różnego rodzaju asortymentu! Czytaj dalej

5àsec w skrócie

5àsec jest światowym liderem na rynku pralniczym i największą w Polsce siecią profesjonalnych pralni.

Naszym Klientom oferujemy kompleksowy zestaw usług prania odzieży, tekstyliów domowych, a nawet obuwia skórzanego. Usługi te dzielą się na podstawowe oraz specjalistyczne usługi premium.

Wśród tych ostatnich specjalne miejsce zajmuje technologia prania wodnego Aquasec, która zapewnia ochronę tkanin i kolorów, skuteczne usuwa plamy oraz uporczywe zapachy, a Twoim ulubionym rzeczom przywróci świeżość i miękkość.

5àsec to wiele korzyści:

 • najwyższa jakość obsługi klienta (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
 • pranie z użyciem najnowszych w branży technologii
 • potwierdzony profesjonalizm wykonywanych usług (badanie konsumenckie Ipsos, 2015)
 • krótki termin ich realizacji
 • atrakcyjny program lojalnościowy dla posiadaczy karty Club 5àsec: 15% rabatu na wszystkie usługi przy każdej wizycie w pralni oraz dodatkowe dedykowane promocje i zniżki.